< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)

PAR SKOLU

Izglītības iestādes misija– Daudzfunkcionāla izglītības iestāde, kas sniedz atbalstu ikviena izglītojamā personības izaugsmei.

Izglītības iestādes vīzija par izglītojamo – Skola, kas nepārtraukti mainās un pilnveidojas, palīdzot augt zinošam, pašapzinīgam, patstāvīgam, dabai draudzīgam cilvēkam.

Vēsture

Skolas ēka celta 1975., 1976. g., darbību uzsākusi 1976. gada 1. septembrī.
Skolu vēsture Puzes pagastā sākās ar 1863. gadu, kad tika nodibināta pirmā 5. klasīgā pamatskola, kura darbojās 93 gadus. Pagastā dažādos laika periodos darbojušās arī citas pamatskolas: Annahites ( Stiklu) fabrikas, Puzenieku muižas, Treibeju ciema teritorijās.

1971. gadā Puzes pagastā tika likvidēta pamatskola, kas no 1922. gada bija darbojusies Puzenieku muižas ēkā. Skolēni bija spiesti mācīties Popē, Dundagā, Ugālē. Lai saglabātu kolhoza “Blāzma” darbaspēku, attīstītu ražošanu, pilnsapulcē 1975. gadā tika pieņemts lēmums – būvēt jaunu skolu ciemata centrā.

Ievērojami pedagogi, direktori:
Nozīmīgu ieguldījumu 5. klasīgās pamatskolas un pagasta kultūras dzīves attīstībā devis skolas pārzinis Fricis Pumpurs (1892–1955), kurš līdztekus skolotāja darbam pievērsies rakstniecībai un novada vēstures izpētei. Viņš ir autors 13 neliela formāta grāmatām, pārsvarā tās ir lugas bērnu un jauniešu dramatiskajiem kolektīviem, kā arī dzeja.
Vecākās paaudzes cilvēku atmiņās paliekoša vieta ir arī bijušajiem skolu vadītājiem K. Šreineram, P. Planderam, M. Zariņam.
Jaunās skolas pirmā direktore bija Lia Kantiņa (pirmos divus gadus).
No 1981. līdz 1999.gadam skolu vadīja Andris Lindbergs.
Patreizējā direktore Nellija Sileviča skolu vada kopš 1999. g.
Detalizēta informācija par Puzes pamatskolas vēsturi grāmatā “Puzes pagasta vēsture” 1999. g.

Apstiprināt izvēlētās