< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
   

VĒSTURE

Skolas ēka celta 1975., 1976. g., darbību uzsākusi 1976. gada 1. septembrī.
Skolu vēsture Puzes pagastā sākās ar 1863. gadu, kad tika nodibināta pirmā 5. klasīgā pamatskola, kura darbojās 93 gadus. Pagastā dažādos laika periodos darbojušās arī citas pamatskolas: Annahites ( Stiklu) fabrikas, Puzenieku muižas, Treibeju ciema teritorijās.

1971. gadā Puzes pagastā tika likvidēta pamatskola, kas no 1922. gada bija darbojusies Puzenieku muižas ēkā. Skolēni bija spiesti mācīties Popē, Dundagā, Ugālē. Lai saglabātu kolhoza “Blāzma” darbaspēku, attīstītu ražošanu, pilnsapulcē 1975. gadā tika pieņemts lēmums – būvēt jaunu skolu

Ievērojami pedagogi, direktori:
Nozīmīgu ieguldījumu 5. klasīgās pamatskolas un pagasta kultūras dzīves attīstībā devis skolas pārzinis Fricis Pumpurs (1892–1955), kurš līdztekus skolotāja darbam pievērsies rakstniecībai un novada vēstures izpētei. Viņš ir autors 13 neliela formāta grāmatām, pārsvarā tās ir lugas bērnu un jauniešu dramatiskajiem kolektīviem, kā arī dzeja.
Vecākās paaudzes cilvēku atmiņās paliekoša vieta ir arī bijušajiem skolu vadītājiem K. Šreineram, P. Planderam, M. Zariņam.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm